Kde to bude?

Na Strži 2097/63, 140 00 Praha 4-Nusle (Mapa)

My se zamilovali na první pohled. Tenhle prostor je prostě skvostný. Tady si vás chceme a budeme hýčkat! V loňském roce byl Cubex vyhlášen jako nejlepší nové venue na světě (dle soutěže 9th Global Eventex Awards) a my vám v něm uspořádáme Psonferenci!

Je to přímo na metru C Pankrác (za 30 let i na metru D), takže dokonale dostupné MHD z Hlavního nádraží a Florence pro mimopražskou smečku.

OCEŇOVANÝ KUBISTICKÝ PROSTOR V PRAZE

V červnu 2018 byl v Praze otevřen zcela unikátní multifunkční prostor Cubex Centrum Praha. Kvalitu nové kongresové a eventové destinace potvrdila i prestižní mezinárodní soutěž 9th Global Eventex Awards, v níž Cubex zvítězil v kategorii „nové venue“ již po několika měsících své existence.

Moderní novostavba Trimaran na pražském Pankráci skrývá unikátní hlavní sál pro konference, společenské a další akce, který pojme až 1 000 osob. Ve spojení s přilehlými menšími salonky je celková kapacita Cubex Centra Praha 1 200 osob a při využití sálů v sousedním Konferenčním centru City, které je s Cubexem spojeno krátkou chodbou, lze uspořádat akci až pro 1 700 hostů. Cubex Centrum zahrnuje celkem 3 700 m² konferenční a výstavní plochy. Samozřejmostí je variabilita prostoru a možnost rozdělit ho na menší sály, ale unikátnost Cubexu je v designu a dokonalém technickém vybavení.

„Jak již název napovídá, návrh interiéru Cubex centra byl inspirován kubismem“ uvedla ředitelka centra Jaroslava Křížková a dodala: „chtěli jsme klientům nabídnout něco jedinečného, pro konferenční interiéry netradičního a zároveň typického pro Prahu nebo Českou republiku. Takové bylo i zadání pro architektonickou soutěž.

„Už při zpracovávání soutěžní studie nám bylo jasné, že tak velký výstavní a shromažďovací prostor musí mít silnou nosnou myšlenku, aby neutonul v monotónnosti. Idea kubistické parafráze se tedy nabízela jako specifikum pražské architektury výjimečné v celosvětovém měřítku, které zaujme potenciální klientelu i návštěvníky centra a jasně odliší obdobné projekty svou jedinečností“ uvádí hlavní architekt centra, pan Hudák z architektonického studia 4a architekti.

„Kubistický dekor jsme použili v hodně transformované podobě, spíš se dokonce jednalo a o jeho destrukci a opětovné složení. Snad jen tvar umyvadel v sociálním zázemí je doslovní reprodukcí kubismu v jeho symetrických vzorcích, které se striktně opakují. Výsledný dojem z prostoru je tedy spíš dekonstruktivistický s kubistickými prvky. Rozmanitost interiéru je podtržena multimediálním konceptem, který umožňuje veškeré prostory dotvořit dle požadavků klientely nepřeberným množstvím vizuálních a akustických efektů“, doplňuje architekt Hudák.

Hlavním cílem každé architektury by měla být především její funkčnost a v případě Cubexu také univerzálnost vzhledem k rozmanitosti poskytovaných služeb. Prostory musí vyhovět jak velké konferenci, tak výstavním aktivitám, jako i gala večeřím a firemním eventům. „Zejména hlavní sál musí svou univerzálností odpovídat těmto požadavkům, a to i z hlediska stavební fyziky, jako je akustika a osvětlení“, míní architekt Hudák a dodává „zároveň bylo nutné mít možnost, rozdělit prostor na menší sály při zachování požadovaných parametrů, jako například zachování čistého prostoru bez sloupů. Zdánlivá chaotická struktura některých prvků interiéru, jako například podhledu sálu má v sobě zakomponovány pravidelné rastry ramp na instalaci osvětlení a větrání, jako i pojezdové koleje mobilních příček sloužících k rozdělení jednotlivých prostor. Ve finále tento mix chaosu a řádu tvoří funkční celek s výraznou vněmovou stopou, kterou zanechá v pozorovateli.“

K tvorbě každého prostoru patří vypořádávání se s mnohými výzvami. Cubex Centrum nebylo výjimkou. „Hlavní výzvy zpracování tohoto interiéru byly ve skloubení funkční a estetické roviny návrhu. Neméně náročným byla realizace konceptu Chameleon, který umožňuje proměnu vizáže celého interiéru v souladu s požadavky klienta, který si daný prostor pronajímá.“ shrnuje hlavní výzvy architekt Hudák.

Právě kubismem inspirovaný interiér byl jedním z důvodů, proč Cubex získal mezi novými konferenčními centry nejvyšší ohodnocení. Čisté rovné linie a prolamované plochy jsou použity nejen na stěnách a mobiliáři, ale také v nabídce cateringu, v grafickém designu a v inventáři a dekoracích. „Stejně jako kubismus byl někdy označován jako nepraktický sloh, také nám někteří lidé říkali, že si výstavbu centra zbytečně komplikujeme technicky náročnými požadavky na design a následně i na údržbu. Ale právě ty „nepraktické“ domy dnes lákají turisty z celého světa, stejně jako náš netradiční Cubex přitahuje pozornost klientů od nás i ze zahraniční právě proto, že je jiný,“ uzavřela Jaroslava Křížková. Nejen inspirace historií ale odlišuje Cubex Centrum od konkurence. Moderní technologie reprezentované například 102 m2 projekční plochou Media Wall, nebo zmiňovaný Koncept Chameleon, který přizpůsobuje barevnost prostor potřebám klienta, dělají z Cubexu místo, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty.