Bc. Kateřina Šponarová, MVDr. Martina Frühauf Kolářová

psí fyzioterapeut, veterinární lékařka

Katka s Martinou jsou kamarádky, kolegyně a skvělé lektorky. Za víkend vám předají tolik informací, že se až budete divit. Nejlepší na tom je, že ty informace budete doslova hltat a zažijete si je takovou formou, aby vám v hlavě opravdu zůstaly.

O čem bude mluvit?

A kdy to bude?

O řečníkovi

Katka Šponarová po škole začala pracovat jako veterinární sestřička a vydrželo jí to 5 let. Poté se zaměřila na fyzioterapii psů a té se věnuje dodnes. Kromě toho je dobrovolným atestovaným psovodem u ZBK Pardubice. A společně s Martinou spustili projekt První pomoc psa, díky kterému vzdělávají veřejnost poskytování první pomoci pro psy.

Martina Frühauf Kolářová chtěla být veterinární lékařkou již od dětství a tak si jednoho dne svůj sen splnila. Po absolvování Veterinární a farmaceutické fakulty v Brně nastoupila na praxi na veterinární kliniku v Horoměřicích. Působí zde dodnes a specializuje se na drobné savce a fyzioterapii psů, mimo jiné přednáší i na ČZU. Své zkušenosti pro projekt První pomoc psa čerpá z tisíců odpracovaných hodin na veterinární pohotovosti, kde získala nespočet zkušeností při řešení akutních a urgentních případů.

Katka má doma holandskou ovčandu Annie, je to jejich modelka a tvář První pomoci psa, pak také chameleona a spoustu sarančat. Dočasně se součástí jejich smečky stávají i ochrnutí pejsci, se kterými Katka rehabilituje a staví znovu na nohy. Martině dělá doma společnost čuvačka Bella.

Přednáška

První pomoc pro psy

Kolik z vás pejskařů si berete na výlety lékárničku? Jste připraveni řešit situace, kdy se pejsek poraní? Někdy si to raději nepřipouštíme, ale ať už jsou pejsci součástí rodiny či hlídači na zahradě, měli bychom vědět, jak jim v život - ohrožujícím stavu pomoci. Katka s Martinou se díky své práci s takovými psy setkávají více. Mají tedy mnoho zkušeností, které rády předávají dál.

Haf! Jednu vstupenku rád prodám i vám…

Kde to bude?

Na Strži 2097/63, 140 00 Praha 4-Nusle (Mapa)

My se zamilovali na první pohled. Tenhle prostor je prostě skvostný. Tady si vás chceme a budeme hýčkat! V loňském roce byl Cubex vyhlášen jako nejlepší nové venue na světě (dle soutěže 9th Global Eventex Awards) a my vám v něm uspořádáme Psonferenci! Detailní informace o Cubexu a galerii najdete zde…

Je to přímo na metru C Pankrác (za 30 let i na metru D), takže dokonale dostupné MHD z Hlavního nádraží a Florence pro mimopražskou smečku.