RNDr. František Šusta, PhD.

trenér zvířat

Občas nám přijde složité, domluvit se s vlastním psem. Přitom je to zvíře, které má v povaze ochotu spolupracovat s člověkem. František má kromě psů zkušenosti s nejrůznějšími zvířaty, které doma běžně nechováme. Za svého působení v pražské Zoo měl možnost trénovat např. s dikobrazem, liškou, lamou, prasátkem nebo třeba s lemury.

O čem bude mluvit?

A kdy to bude?

O řečníkovi

František Šusta je trenérem zvířat “na volné noze”. Pořádá mnoho seminářů a besed na téma výcviku psů a spolupráce s člověkem. Je autorem několika desítek odborných, vědeckých i popularizačních článků a také 4 knižních titulů věnujících se právě psům.

František absolvoval magisterské studium na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy (obor učitelství biologie-geografie) a postgraduální studium katedry ekologie a životního prostředí na Fakultě lesnické a environmentální na České zemědělské univerzitě. Jeho cesta k tréninku psů vedla oklikou přes trénink divokých druhů zvířat v zoo. V Zoo Praha pracoval 9 let jako specialista tréninku zvířat a právě zde se naučil metodiku tréninku pozitivním posilováním tak, aby fungovala i se zvířaty, která nemají k člověku přirozený respekt jako pes a neodpouštějí trenérské chyby.

Své zkušenosti uplatňuje už řadu let v pejskařině. “Na práci se psy mě každým rokem více fascinuje jejich propojenost s jejich člověkem, díky které nám sice odpustí lecjaký prohřešek, ale zároveň často přebírají naše pocity, obavy, stresy… tím pádem je práce s nimi nejen o metodice, ale hlavně o duši. a to mě moc baví”, říká o své práci trenér zvířat František Šusta.

Se svými staforsdšírskými bullteriérkami Rozárkou a Verunkou jsou nejen skvělými rodinnými parťáky, ale dělají spolu interaktivní programy pro děti ve školách či školkách.

Přednáška

Trénink je rozhovor

Pro spolupráci s vaším psem je nejdůležitější porozumění. Ať už se připravujete na zkoušky, nebo jen chcete mít ze psa pohodového parťáka pro běžný život. Musí vám dobře rozumět, co po něm chcete. A protože má František spoustu zkušeností se zvířaty, které k člověku nemají tak blízko, jako pes, může mnohé ze svých zkušeností předávat dále i těm majitelům, kteří se svými psími parťáky bojují. Ukáže vám základní pilíře důležité pro vztah člověka a psa a pro vaši společnou komunikaci.

Haf! Jednu vstupenku rád prodám i vám…

Kde to bude?

Na Strži 2097/63, 140 00 Praha 4-Nusle (Mapa)

My se zamilovali na první pohled. Tenhle prostor je prostě skvostný. Tady si vás chceme a budeme hýčkat! V loňském roce byl Cubex vyhlášen jako nejlepší nové venue na světě (dle soutěže 9th Global Eventex Awards) a my vám v něm uspořádáme Psonferenci! Detailní informace o Cubexu a galerii najdete zde…

Je to přímo na metru C Pankrác (za 30 let i na metru D), takže dokonale dostupné MHD z Hlavního nádraží a Florence pro mimopražskou smečku.